fbpx

novinka_OAM_charita_1_new_new.jpg

Również w 2020 roku byliśmy mocno związani z województwem - i nadal będziemy!

Drodzy miłośnicy mody i stylu,

wiemy, że 2021 rok zaczął się znów w domowym zaciszu. Co można robić w takiej sytuacji? Wiele. Nie należy rozpaczać. ☺ Już teraz mogą się Państwo cieszyć z radości dnia powszedniego oraz z planów, które przygotowujemy dla Was w 2021 roku.

Przede wszystkim nadal naszym śmiałym celem jest wspieranie jakości życia w regionie, w którym działamy i gdzie jest nasz dom. Dlatego na bieżąco wspomagamy projekty, które uważamy za sensowne i pożyteczne. Jednym z obszarów, które wspomagamy jest edukacja. Dlatego też, w ubiegłym roku zostaliśmy partnerem Świata Techniki w Dolních Vítkovicích (DOV) i będziemy nadal kontynuować nasze partnerstwo. Pomogliśmy udostępnić wyjątkowe ekspozycje szkołom i uczniom, nawet z odległych zakątków województwa morawsko-śląskiego. Interaktywne science center mieści się w supernowoczesnym budynku z Teatrem Wiedzy i kinem 3D przeznaczonymi dla dzieci. Uczniowie mogli się również zapoznać z dawną VI centralą energetyczną Małego Świata Techniki U6, z atrakcyjną wystawą rewelacyjnych wynalazków technicznych od maszyny parowej po moduły kosmiczne. W 2020 roku dzięki naszemu wsparciu odwiedziło nas w ramach tego objętego dotacją projektu DOV ponad 2 000 dzieci. To działanie posiada dla nas zasadnicze znaczenie, ponieważ „mądre głowy” pomagają w dalszym rozwoju naszego województwa.

Drugim obszarem, nad którym skupiamy swoją uwagę jest sport. Ten, który wybraliśmy, to rodzaj sportu mocno zakorzeniony w województwie - piłka nożna. We współpracy z FC Baník Ostrava zamierzamy w 2021 roku zorganizować Małą Ligę Mistrzów. Ta wyjątkowa impreza sportowa jest dedykowana piłkarzom urodzonym w 2009 w roku i młodszym. Mecz odbywa się za każdym razem pod patronatem zwycięzców Champions League i towarzyszy mu bogaty program uzupełniający, pełny zabaw i konkursów dla dzieci oraz dorosłych. Kto wie, jakie przyszłe talenty i inspiracje odkryje w zakresie aktywności ruchowej? Pozwólmy się zaskoczyć.

Nie trzeba podkreślać znaczenia zdrowia dla komfortowego pełnowartościowego życia. Kolejnym kierunkiem, w którym prowadzimy zdecydowane działania jest wsparcie dla Fundacji Pavla Novotného wspomagającej pacjentów ze schorzeniami onkologicznymi. Bez Państwa pomocy w tym zakresie jedynie z trudem można by w tym obszarze czegokolwiek dokonać. Na szczęście widać, że solidarność nie jest dla Państwa obcym słowem. Bezpośrednio na terenie Outletu Arena Moravia przekazali Państwo w grudniu duże i małe prezenty przeznaczone dla pacjentów cierpiących na choroby nowotworowe. Inspirację czerpali Państwo pod choinką Bożonarodzeniową, na której zostały zawieszone życzenia o prezenty, które sprawiłyby najwięcej radości pacjentom. Dziękujemy! Fundacji pomogli Państwo także kupując latem produkty od jej wolontariuszy, a my się cieszymy, że będziemy mogli te działania powtórzyć. Dobrze wiemy, że tam gdzie jest zdrowie, jest także spokój i radość. Wyrazem naszej pomocy w tej sferze było wsparcie dla wyposażenia kawiarni Fundacji Pavla Novotného, gdzie pacjenci, ich bliscy i przyjaciele mogą chwycić dech po konsultacji ze specjalistami.

Nasze województwo jest nieodłącznie związane z górnictwem i jego spuścizną. Weekendowe dni na końcu sierpnia 2020 r. zostały poświęcone wycieczkom, wprowadzającym małych i dużych chętnych w tematykę górnictwa w Ostrawie w samym jego sercu – w Landek Parku Ostrawa. Zwiedzanie z komentarzem gwarantowało rzetelne informacje dotyczące naszej historii górniczej i pięknych przeżyć. Zainteresowani na własnej skórze odkryli uroki zjeżdżania szybem w oryginalnej klatce szybowej, zobaczyli oryginalne historyczne pokłady Albert i Franciszek i zapoznali się z oryginalną techniką wydobywczą oraz wystawą, prezentującą technikę ratownictwa górniczego. Nie zdążyliście? Bez obaw, również tę imprezę powtórzymy. Jesteśmy województwem niebanalnym - zobaczycie, dlaczego tak o nas mówią.

Cieszycie się? Super. Oczywiście i nie na ostatnim miejscu: Znów nie ominie Państwa MAXI Outlet Wyprzedaż, gdzie można będzie nabyć oryginalne rzeczy w cenie, o której marzycie. Przygotowujemy również kolejne kuszące SUPER ŚRODY (znów odbędą się kilka razy w roku!), Middle Seasons promocje, dzięki którym spokojnie przygotują się Państwo na dalszą część roku z wyprzedzeniem i zawczasu…

Słowem: myślimy o całym szeregu nowych planów i życzeń, które sprawią Państwu radość. Zostańcie z nami, a o wszystkim będziemy Was na bieżąco informować.

Ta witryna korzysta z plików cookie, aby polepszyć doświadczenie przeglądania i zapewnić dodatkową funkcjonalność.

Zrozumiałem